poniedziałek 14 Paź 2019

Jak szukać porad prawnych

Znalazłeś się w trudnej sytuacji? Potrzebujesz porady prawnej? Myślisz nad zatrudnieniem adwokata lub prawnika, jednakże nie wiesz  gdzie szukać odpowiedniego?

Niestety zdarzają się w życiu człowieka sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie sami znaleźć rozwiązania. Do takich spraw należy rozwód, sprawy opieki nad dzieckiem, czy też sprawy spadkowe.

 

Adwokat z urzędu

W sytuacjach gdy potrzebujemy pomocy adwokata, lecz nie posiadamy odpowiednich środków, możemy ubiegać się o przyznanie adwokata z urzędu.

Można tego dokonać, dzięki złożeniu odpowiedniego wniosku w sądzie, do którego składamy pozew. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o zarobkach, które zostało wystawione przez zakład pracy. Zazwyczaj adwokata z urzędu otrzymują osoby, które mają niskie dochody. A co z osobami, które przekraczają ustalony próg?

Gdzie szukać?

Warto sprawdzić, czy w miejscu zamieszkania znajdują się placówki, które nieodpłatnie świadczą porady oraz usługi prawne. Na pewno jedną z nich jest Biuro Porad Obywatelskich, w którym można otrzymać poradę oraz pomoc w przygotowaniu pisma procesowego oraz całego toku rozprawy. Właściwym wyjściem jest również skorzystanie z porad studentów ostatnich lat studiów prawniczych.

Natomiast jeżeli zależy nam na znalezieniu sprawdzonego oraz wypróbowanego adwokata, warto zwrócić się z tym zapytaniem do rodziny i znajomych.  Być może ktoś już wcześniej korzystał z usług rzetelnej kancelarii. Dzięki korzystaniu z usług adwokata z polecenia, masz gwarancję, że korzystasz z profesjonalnych usług.

W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu jest ogólnodostępny, dlatego też znalezienie informacji na temat kancelarii adwokackich jest naprawdę proste. Dodatkowo na różnego rodzaju forach tworzą się rankingi rzetelnych firm, dzięki którym wyszukanie tej właściwej jest łatwiejsze. Wiele kancelarii posiada własne strony internetowe, na których widnieje dużo informacji na temat jej działalności oraz dane do kontaktu. Jeżeli chcemy zdobywać nowych klientów, w takim razie posiadanie serwisu internetowego swojej działalności jest koniecznością

Partnerzy:

Porady prawne

Zamieszczone na serwisie porady prawne są jedynie opisem problemów związanych z prawodawstwem polskim.

Poszczególne artykuły zostały przesłane przez internautów - nie gwarantujemy, iż artykuły te są rzeczowo i prawidłowo przygotowane.